Jesteś tutaj:

Kategoria: Wydarzenia

Więcej o Walne Zebranie Członków Klubu

Zarząd YKP Częstochowa zawiadamia że 15.04.2023 o godz. 10:00 odbędzie się Walne Zebranie Członków Klubu. Miejscem zebrania świetlica na ośrodku Marina Poraj. Prosimy wszystkich o przybycie. Zarząd YKP Częstochowa.

Kolejne, noworoczne spotkanie w Marinie Poraj za nami. W tym roku w wyjątkowo ciepłej aurze.

  Z głębokim żalem informujemy, że dziś nad ranem
na wieczną wachtę odszedł kapitan jachtowy Ryszard Kasprzak. Członek YKP Częstochowa. Komandor SKW ENIF, regatowiec i szkoleniowiec.  Jego REJS MARZEŃ na wyspę Wight, cieśninę Solent i do Saint – Malo został opisany w magazynie Jachting w 2019r. Był człowiekiem o niespożytej energii. Kochał sport. W zawodach narciarskich organizowanych przez YKP zawsze można było liczyć na jego dobry wynik. Nigdy nie odmawiał pomocy. Teraz wypłynął w swój najdalszy, ostatni rejs. Msza święta żałobna odbędzie się dnia 28.12.2022 o godzinie 11:00. w kościele św. Barbary w Częstochowie. Odprowadzenie Zmarłego na miejsce
wiecznego spoczynku na cmentarz  św. Rocha bezpośrednio po mszy. Spokojnej podróży kapitanie.

Dnia 26.11.2022 w Marinie Poraj odbyło się zebranie sprawozdawcze YKP Częstochowa. Omówiono dokonania członków klubu a także plany na następny rok.

Dziękujemy za przybycie.

ZARZĄD YKP CZĘSTOCHOWA

zawiadamia że 26.11.2022 (sobota) o godz. 10:00 odbędzie się zebranie członków klubu. Miejscem zebrania będzie świetlica na ośrodku Marina Poraj. Prosimy wszystkich o przybycie.

Zarząd YKP Częstochowa

Dla członków i sympatyków żeglarstwa 23 września 2022 był szczególnie miłą datą. YKP Kraków zorganizował tego dnia w swojej siedzibie nad Wisłą spotkanie poregatowe w którym miedzy innymi wzięły udział załogi jachtów III edycji Morskich Regat Yacht Klubów Polski. Krakowscy żeglarze zadbali o smaczny poczęstunek i wspaniałą atmosferę. Wieczorem można było obejrzeć projekcje filmów zrealizowanych podczas zmagań na Adriatyku. Następnego dnia był wyjazd na stare miasto gdzie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oczarowało nas ekspozycją znajdującą się pod wschodnią częścią płyty Rynku Głównego.  Podziemny rezerwat architektoniczny przeniósł zwiedzających w czasy średniowiecza. Kolejna atrakcja to Pałac Krzysztofory i zgromadzone tam eksponaty związane z Królową Polskich Rzek. Częstochowski YKP reprezentowali Janusz Kołodziejczuk, Piotr Klimecki, Tadeusz Krajewski i Sławomir Krajs.

Więcej o

Dziś na cmentarzu parafialnym przy ul. Bieżanowskiej 147 w Krakowie odbył się pogrzeb naszego kolegi Komandora YKP Kraków Kapitana Jana Orzechowskiego.

Z YKP Częstochowa kolegę żegnali Piotr Klimecki oraz Sławomir Krajs.

W dniach 31.05-01.06.2022 r. odbyło się wyjazdowe zebranie Zarządu
Głównego Yacht Klubu Polski w Częstochowie pod przewodnictwem kmdr.
Janusza Marka Tabera. Uczestnicy zwiedzili klasztor na Jasnej Górze i
odbudowany zamek w Bobolicach na Jurze Krakowsko Częstochowskiej.

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 6.01.2022
w wieku 69 lat na wieczną wachtę odszedł Komandor YKP Zakopane

kol. Janusz Puchała

działacz i Wicekomandor Honorowy Yacht Klubu Polski,
zasiadał w gronie Zarządu Głównego YKP pełniąc funkcję
koordynatora ds. żeglarstwa morskiego i śródlądowego.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 29 stycznia 2022 na cmentarzu parafialnym w Zakopanem. Zmarłemu w ostatniej wędrówce towarzyszyło liczne grono rodziny, przyjaciół i znajomych.  Z YKP Częstochowa kolegę żegnali Janusz Kołodziejczuk, Piotr Klimecki oraz Marek Petryczko.

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia

 

W dniu 28 sierpnia w Ośrodku Żeglarskim Marina Poraj odbędą się XIII Regaty o Puchar Komandora YKP Częstochowa. Tegoroczne regaty rozegrane zostaną w 2 klasach jachtów: kabinowych i otwartopokładowych. Dla zwycięzców przewidziano puchary i nagrody. W dniu zawodów od godz. 8.30 czekamy na zgłoszenia udziału w biurze regat. Więcej informacji w zawiadomieniu o regatach.

Serdecznie zapraszamy

Do góry